Remek összeállítást tett közzé a sugárzó fémek homeopátiás alkalmazásáról Divinyi Péter a Budai Homeopátiás Szellemi Műhely oldalán, gondolatokra inspiráló kommentárjával. Magam is régóta terjesztem azt a nézetet, hogy az emberiséget mesterségesen betegítő hatások, sugárzások, az emberi genetikába avatkozó beavatkozások korszakában a homeopátiának is szintet kell váltania, és ezen szinten való homeopátiás gyógyításban kulcsfontosságú szerepet kaphatnak a sugárzó elemekből készült szerek. Fekete István írt erről hasonló gondolatokat a Californium szerrel kapcsolatban a Prazeodímium homeopátia című oldalán, amit annak idején, itt, ebben a csoportban is megosztottunk, érdemes visszakeresni a párbeszéd érdekében. Magam erről részletesen adtam elő a Leláncolt homeopátia és a Hogyan élhetünk így tovább című klubelőadás sorozatban, ezek meghallgathatók hangfelvételeken. A sugárzó fémek homeopátiában való használatáról Pocsaji Ágnes írt részletesen a Simile homeopátiás szaklapban Aktinoidák címmel két részben, a Simile 2014. 3. és 4. számában. Ugyanezekben a számokban olvasható Jeremy Sherr írása a Californiumról és a sugárzó fémek koncepciójáról. Könyvet ehhez szakirodalomként angol nyelven Patricia Le Roux:The Actinides in Homeopathy címen találhatunk, ebben ír a sugárzó fémekből készült szerek közös esszenciájáról és az egyes szerekről is részletesen. (Narayana Kiadó, évszám nélkül)
Köszönöm Divinyi Péternek, hogy felhívta erre a jelentős szercsoportra a figyelmet, érdemes elgondolkodni mindazon, amit ezek a szerek jelenthetnek, ugyanakkor csak a homeopátiával szakmai szinten foglalkozóknak érdemes ajánlani felhasználni ezeket a szereket a konkrét gyógyítási gyakorlatban.
Bóna László
Minden Egész eltörött…
Ady Endre közismert verse a Kocsiút az éjszakában, a szifilitikus sorsú költő tragikus életét leíró költemény egyik híres sora, amely akár a mai kornak is könnyen megfeleltethető lenne, amikor minden olyan bizonytalan, sokszor kilátástalannak tűnő élethelyzetekkel, történésekkel. Napjaink problematikáját és az ebből adódó kérdésekre adott potenciális válaszokat a XX. század eseményeinek tükrében érdemes megvizsgálnunk. A XX. század a radioaktivitás kora is volt, amely fizikai értelemben az atomok szétbomlásának a folyamatát is leképezi. A természetben is létezik a radioaktivitás, de annak felfedezése egy francia tudós, Henri Becquerel nevéhez köthető, aki 1896-os foszforeszkáló anyagokkal végzett kísérleteinek köszönhetően Nobel-díjat is kapott. A kísérleteit urán-sókkal folytatta, amelyet Pierre és Marie Curie tóriummal végzett kísérletei követtek, akiknek az uránércből sikerült kivonniuk a polóniumot és a rádiumot. A XX. századi atomkutatások és kísérletek később az alfa-, béta és gammasugárzás felfedezéséhez, majd az uránatom hasításához vezettek. Ezzel el is kezdődött a nukleáris kísérletek sora, melyek során az atomhasadás pusztító ereje a mindenki által ismert II. világháborút lezáró Hiroshima-i és Nagaszaki-i bombázás során mutatta meg igazán mire képes.
A 2. világégést követően is folytatódtak az atomkísérletek, amely a hidegháború alatt fegyverkezési versennyé vált, így vált atomhatalommá Oroszország, az Egyesült Államok, Brazília, Kína, India, Pakisztán, a Dél-afrikai Köztársaság, Franciaország és az Egyesült Királyság. A világ árgus szemekkel figyelte, hogy miképp fegyverkeznek fel nukleáris szempontból egyes radikalizálódó vagy szélsőséges politikai eszméket magukénak valló államok, mint Irán vagy Észak-Korea. Mindez a folyamat már nemcsak a katonai központok vagy a laboratóriumok falai között folytatódik, hanem körülöttünk van mindenhol, a hétköznapjaink részévé vált….ne feledjük, milyen hosszú távú hatásai vannak Csernobilnak vagy Fukusimának. Ez utóbbi szerencsétlenség után már nem is mérik a világtengerbe kerülő atomsugárzás mértékét, mivel már szinte a teljes óceánt beszennyezte és még ma is szivárog a sérült atomerőmű, így biztosítva a nem kívánatos sugárzás utánpótlását a tengervízbe (micsoda átverés a Rio mare reklám és társai), amely ezek után a légkörbe és a talajba is belekerül, valamint a teljes táplálékláncba.
A sugárzó elemeket azonban nemcsak pusztításra, hanem gyógyításra is fel lehet használni. A homeopátia a hasonlóság természeti törvényét alkalmazó gyógymód. A sugárzó elemeket az elemek periódusos rendszerében Uránium sornak nevezzük. Ebbe a sorba tartoznak az aktinoidák (régebbi nevükön aktinidák), amely a homeopátia egyik specifikus szercsoportja. Az ezekből az elemekből készülő homeopátiás gyógyszereknek a mai világ emberének gyakori élethelyzeteire és állapotainak kezelése szempontjából potenciálisan különösen nagy szerep jut. A Scholten-i rendszerszemlélet szerint a periódusos rendszer 7. sorába tartozó szerekről van szó, amelybe azok az elemek tartoznak, melyeknek közös témái a hanyatlás, a struktúrák felbomlása, a politikai, kulturális rendszerek széthullása, a patriarchátus vége, a királyságok felbomlása, a rádioaktivitás. Ez a téma megfeleltethető élethelyzet szempontjából a családok széthullásának, a válásoknak, amikor széttöredezik egy hálózat, egy struktúra. Ilyenkor magára marad az ember, egyedül van a bajban, sokszor nem tudja, mihez kezdjen. Testi történések, érintettség szintjén a balesetek, traumák, sérülések is ehhez a témához kapcsolódnak (pl. valaki leesik, elesik és eltöri a lábát). Ha valaki szellemileg, testileg leépül, demens, agykárosodása (stroke, agyvérzés) lesz, az is ennek a témakörnek feleltethető meg. A koravén gyerekek, a korán leépülési folyamatokat megélő emberek, a genetikai rendellenességektől szenvedő betegek (pl. leukémia, csontrák), a transzgenerációs traumák sorozatától, mint láncreakció hatásaitól szenvedő emberek mind gyógyulást találhatnak az e szercsoportba tartozó homeopátiás gyógyszerek formájában.
Az aktinoidák témái: összetört identitás, hetedik érzék, összeomlás, szilánkokra hullás, legyengülés, láncreakció, természeti katasztrófák, súlyos patológiák, melyek egyes események (pl. sugárszennyezés, megélt trauma) hosszú távú következményei lehetnek (rák, genetikai betegségek) és az idős kor bölcsessége. Érdekesség, hogy a COVID-19 pandémia kapcsán megszületett homeopátiás nozóda gyógyszer - a NOVUS-CV - tünetképében gyakran megjelenik az „összetört tükör” képe, amelyről Kate Birch publikációiban olvashatunk. Így a COVID sokadik hulláma alatt az aktinoidák alkalmazása is fontos szerepet kaphat.
A mellékelt összefoglaló táblázatokban az ebbe a csoportba tartozó elemek egyes tagjainak tünetképét találjátok meg.
A fb linken a képek is megtalálhatók